دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) ویژه طلاب مجرد

دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) ویژه طلاب مجرد

معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات و معاونت تهذیب و تربیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه به منظور برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) برای طلاب مجرد قرارداد همکاری امضا کردند.

به گزارش روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، معاونت خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات به منظور ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج و توانمندسازی طلاب جهت انتخاب به‌موقع و مناسب، تصمیم به برگزاری دوره‌های آموزش پیش از ازدواج (PME) برای طلاب مجرد نموده است.

برای تحقق این تصمیم، معاون خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات و معاون تهذیب و تربیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه قراردادهای همکاری امضا کردند.

در این جلسه حجج اسلام والمسلمین جدیری معاون خانواده و امور فرهنگی مرکز خدمات و حمید ملکی معاون تهذیب و تربیت مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه و حجج اسلام سید حسین حیدری مدیر کل مشاوره و تعالی و هاشمی مسئول اداره خانواده مرکز خدمات و قابل کارشناس مسئول اداره خانواده مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه حضور داشتند.

حجت الاسلام والمسلمین جدیری با بیان اینکه ازدواج و تشکیل خانواده مقوله‌ای بسیار حساس و مهم در هر جامعه‌ای است، گفت: اقدام به موقع، آگاهانه و سنجیده در ازدواج، منجر به تشکیل خانواده موفق شده و از آسیب‌های بعدی بسیاری پیشگیری می‌کند و آمارها و پژوهش‌های علمی نیز مؤید این مطلب است.

وی با اشاره به لزوم تعامل مراکز و سازمان‌های حوزوی برای استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر برای پیش برد اهداف فرهنگی، آموزشی و مهارتی در جامعه هدف گفت: طلاب و روحانیون الگوی خانواده اسلامی در جامعه هستند و مرجعیت دینی و اخلاقی مردم را به عهده دارند و داشتن خانواده‌ای موفق در مرحله اول به انتخاب صحیح و آگاهانه نیازمند است که بخش قابل توجهی از این آگاهی و مهارت، در این دوره‌ها ارائه می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین ملکی نیز ضمن ابراز خرسندی از این همکاری، هم‌افزایی بیشتر میان مراکز حوزوی جهت فراگیر شدن آموزش به طلاب را خواستار شد و افزود: معاونت تهذیب و تربیت حوزه‌های علمیه با تمام سرمایه‌های انسانی خود آمادگی خدمت به طلاب عزیز در بحث آموزش پیش از ازدواج و عرصه‌های دیگر را دارد.

گفتنی است در گام اولِ اجرای این طرح، حدود هزار نفر از طلاب برادر و خواهر استان قم و همدان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*