محدوده دروس به تفکیک پایه ها و برنامه امتحانی خردادماه

محدوده دروس به تفکیک پایه ها و برنامه امتحانی خردادماه

با توجه به شيوع ويروس كرونا، شركت در امتحانات خرداد ماه الزامي نمي باشد و غايبين مي توانند در امتحانات تجديدي شركت كنند.

به اطلاع طلاب محترم می رساند با توجه به شيوع ويروس كرونا، شركت در امتحانات خرداد ماه الزامي نمي باشد و غايبين مي توانند در امتحانات تجديدي شركت كنند.

طلاب گرامي در هر درسي از دروس انتخابي نيمسال دوم، كه قصد دارند در امتحانات خرداد ماه شركت كنند، بايد تا 12 خرداد ماه در سايت مدرسه ثبت نام كنند؛ روش ثبت نام و لینک ثبت نام بزودی در سایت مدرسه درج خواهد شد.

لازم به ذکر است عدم شركت در امتحانات اصلي موجب محروميت از شركت در امتحانات ارتقايي تابستان مي شود.

محدوده دروس به تفکیک پایه ها، برنامه امتحانات خرداد ماه و  برنامه امتحانات تجدیدی ترم اول تقدیم می گردد.

برنامه امتحانات خرداماه 1399: khordad 99

برنامه امتحانات تجدیدی ترم اول: tajdidinimsalaval

محدوده دروس پایه اول: payeh1

محدوده دروس پایه دوم: payeh2

محدوده دروس پایه سوم: payeh3

محدوده دروس پایه چهارم: payeh4

محدوده دروس پایه پنجم: payeh5

محدوده دروس پایه ششم: payeh6

27 دیدگاهها

 1. با عرض سلام و خدا قوت خدمت مسئولین با انصاف مدرسه
  حداقل به خاطر کرونا زمان امتحانات را مقداری به تاخیر میانداختید تا بتوانیم شرکت کنیم!
  مثلا تیر ماه میگذاشتید تا عقب افتادگی را جبران کنیم.
  برای تابستان برنامه دیگری داریم و اگر به این شکل باشد واقعا برایمان خیلی سخت میشود.

 2. سلام علیکم
  دو تا سوال داشتم:
  اول اینکه امتحانات به صورت حضوری در معصومیه است یا به صورت مجازی؟
  دوم اینکه زمان امتحان تاریخ ۵ در جدول قید نشده است.

 3. عليرضا قنبري گل

  سلام علیکم
  1.اجازه اسکان در حجرات به طلاب داده می شود؟
  2.سلف سرویس آمادگی ارائه غذا دارد ؟

 4. باسلام و وقت بخیر
  احساس میکنم مسئولین محترم مدرسه زیاد تغییری در شرایط امتحانات با توجه به شرایط کرونا اعمال نکردند.
  اینکه در متن قید میشه که شرکت در امتحانات اصلی اجباری نیست و طلاب میتونند در امتحانات تجدیدی شرکت کندد،فکر کنم حرف جالبی نباشه. مگه در سال های قبل شرکت در امتحانات خرداد اجباری بود؟ هرسال این اختیار به عهده طلاب هست که چه زمانی در امتحانات شرکت کنند.
  و جالب اینجاست که طبق هرسال، اگر کسی در امتحانات اصلی شرکت نکنه، در ارتقایی هم نمیتونه شرکت کنه. پس اساتید معزز چه تغیراتی رو با توجه با این شرایط اعمال کردند؟
  تنها تغییرات اعمال شده، آموزش مجازی بود که نتیجه اش عدم تعمیق و فهم مطالب بود که البته با توجه به شرایط، تصمیم درستی بود. اما حداقل وضعیت امتحان رو هم باتوجه به آموزش مجازی تسهیل و منطبق کنید که مبادا از عدالت خارج نشید.

 5. باسلام و وقت بخیر
  احساس میکنم مسئولین محترم مدرسه زیاد تغییری در شرایط امتحانات با توجه به شرایط کرونا اعمال نکردند.
  اینکه در متن قید میشه که شرکت در امتحانات اصلی اجباری نیست و طلاب میتونند در امتحانات تجدیدی شرکت کنند،فکر کنم حرف جالبی نباشه. مگه در سال های قبل شرکت در امتحانات خرداد اجباری بود؟ هرسال این اختیار به عهده طلاب هست که چه زمانی در امتحانات شرکت کنند.
  و جالب اینجاست که طبق هرسال، اگر کسی در امتحانات اصلی شرکت نکنه، در ارتقایی هم نمیتونه شرکت کنه. پس اساتید معزز چه تغیراتی رو با توجه با این شرایط اعمال کردند؟
  تنها تغییرات اعمال شده، آموزش مجازی بود که نتیجه اش عدم تعمیق و فهم مطالب بود که البته با توجه به شرایط، تصمیم درستی بود. اما حداقل وضعیت امتحان رو هم باتوجه به آموزش مجازی تسهیل و منطبق کنید که مبادا از عدالت خارج بشید.

 6. عبداله نياستي

  در انتهای برنامه امتحانات نوشته شده،طلاب ۱۵دقیقه قبل از ساعت شروع،در محل حاضر باشند ، و این به معنای حضور است.

 7. سلام علیکم. ثبت نام دیگه براچی?? هرکس تونست امتحان میده هرکس نرسید، مثل هرسال میذاره برا تابستون!

 8. سلام علیکم.
  طلاب حجره نشین با وضعیت کرونایی چطوری در حجره باشند؟

 9. با سلام. قرآن 5 دو بار در برنامه امتحانات اومده. محدوده فقه 6 (مربوط به پایه 5) اشتباه درج شده

 10. با سلام. چند تا مساله هست. اولا قرآن 5 دو بار در بارنامه امتحانات ذکر شده. ثانیا محدوده فقه 6 (پایه 5) اشتباه درج شده. ثالثا محدوده اصول 4 از ابتدای باب سابع ذکر شده درحالیکه اساتید در این ترم این باب رو درس ندادن و از ابتدای مقصد ثانی (ملازمات عقلیه) درس رو شروع کردن

 11. سينا پروانه

  سلام علیکم
  طلاب حجره نشین حقیقتا با وضعیت کرونا چکونه باید در حجرات ساکن شوند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 12. سينا پروانه

  برای ثبت نام به کجا باید رجوع کنیم؟

 13. هادي مظفري

  با سلام
  قرآن 3 و تاریخ 4 رو در یک روز و یک ساعت انداختید، من وقتی این دروس رو انتخاب میکردم یک هفته بین امتحان هاشون فاصله بود! لطفا در برنامه امتحانات بازنگری جدی شود.

 14. مجتبی نوري

  باسلام خدمت مسولین گرامی
  ازاینکه شرایط کنونی ما وجامعه را درک میکنید سپاسگزارم.
  شرکت در امتحانات اجباری نیست ولی اگه شرکت نکنید تو امتحانات ارتقایی نمیتونید شرکت کنید!!!
  اوایل که کرونا فقط تو قم بود نمیزاشتید حجره بمونیم.الان ک هرکسی از هرشهری باخودش سوغات کرونا داره میخوایید طلبه ها رو ی جا جمع کنید!!!

 15. مجتبی نوري

  درضمن فعالین انتخاباتی همونایی هستن ک الان فعالین درصحنه کرونا هستند مخصوصا تو بیمارستان ها.الان با این شرایط کجا بیان امتحان بدن؟

 16. ميثم آقانسب

  با سلام
  جناب حجت الاسلام و المسلمین رستمی معاون آموزش حوزه فرموده بودند که امتحانات مجازی برگزار میشه پس چرا در خبر اعلام شده به صورت حضوری امتحان می‌گیرید؟

 17. فک کنم اینجا کسی جواب نمیده!
  باید حضوری صحبت کنیم….
  کاش یکم برنامه با سالهای قبل فرق می کرد. از یطرف صوت ها بیش از حد شد، از طرفی خیلی زیاد تر تدریس شد. با این حجم و با این اوضاع، بهتر بود کمی امتحانات با تاخییر برگزار میشد.

 18. با عرض سلام و خسته نباشید

  این روز ها روزی است که در تاریخ ثبت خواهد شد، روز های کرونایی که همه ی جهان را گرفته است و رفتار و عکس العمل همه زیر ذره بین تاریخ است که آن را ثبت کند، تاریخ، فردا روزی خواهد گفت که حکومت ها چه کردند، دولت ها چه کردند، مردم چه کردند، و مخصوصا قشر مذهبی و روحانیت چه رفتاری داشت، فلذا درخواست دارم در این بخشنامه مدرسه تجدید نظر شود و امتحانات به صورت مجازی برگزار شود تا فردا روزی نگویند حوزه های علمیه بخاطر امتحانات پایانی خود باعث شروع موج کرونایی در شهری مثل قم شده چون طلاب اکثرا حچره نشین و از شهر های مختلف می آیند و نیزجان طلاب خود را به خطر انداخت و به خود رحم ندارند چگونه به مردم رحم خواهند داشت ؟! … با برگزاری امتحانات فرهنگ رشد علمی و عملی حوزه های علمیه را در تاریخ برای جهانیان ثبت کنیم و همینطور باعث رنجش خاطر و نگرانی طلاب و خانواده های محترم شان نشویم. ان شاء الله از این امتحان الهی سربلند بیرون بیاییم. موفق و موید باشید و با تشکر از همه زحمات حضرات که آموزش مجازی به نحو احس راه انداختند… یاعلی

 19. سلام

  امروز یکی از طلبه ها از مدرسه درباره امتحانات سوال کردند و از مدرسه جواب گرفتند که امتحانات زمانش تغییر نمی کند و حضوری بودن آن قطعی است.

  لذا خواهشمندم از این تصمیم تجدید نظر شود. سلامتی و جان طلبه ها هم فکر کنم برای مدیریت و آموزش محترم مهم تر از امتحانات باشد. روز هایی که کرونا فقط در قم و تهران بود، تدریس مجازی شروع شد، چرا الان که شرایط طوری است که بازگشت طلاب از شهر ها به سمت خوابگاه مدرسه خطرناک تر از اون روز هاست چرا تدبیری برای برگزاری مجازی امتحانات صورت نمی گیره ؟

  چه تضمینی برای سلامتی طلاب عزیز گرامی است ؟

  امتحان مجازی با سیستمی که مدرسه دارد می تواند بهترین جایگزین باشد.

  • سیدمیثم قوامی

   جواب یکی از مسئولین آموزش مدرسه به پیام برخی طلاب در خصوص امتحانات نوبت خرداد؛

   با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
   ضمن تشکر از دغدغه مندی عزیزان، باید به عرض برسانم
   اولا مجموعه مرکز مدیریت از ابتدای مساله کروناویروس با تدبیر مسئولانه و هوشمندانه، جزء اولین مجموعه هایی بود که به تعطیلی مراکز تابعه خود اقدام نمود و آموزش مجازی را در دستور کار خود قرار داد تا آنجا که با وضع برخی قوانین سختگیرانه، مانع از حضور طلاب در حجرات و مدارس شد و مدرسه علمیه معصومیه هم جزء مدارس پیشگام و پیشرو در این موضوع بود و علی القاعده تصمیم مرکز مدیریت مبنی بر برگزاری امتحانات حضوری، بعد از بررسی جوانب مختلف و با لحاظ همه شرایط و تدابیر لازم صورت گرفته و مجموعه مدرسه نیز به عنوان یک مجموعه تابعه، ضمن تبعیت از تصمیمات مرکز مدیریت سعی در لحاظ ضوابط و رعایت قواعد بهداشتی مینماید

   ثانیا اصل بر اختیاری بودن امتحانات در هیچیک از امتحانات پایانی ترم اول و دوم نیست و همراهی مدرسه در این خصوص در سالهای گذشته با لحاظ شرایط خاص برخی طلاب متاهل بوده هرچند که خلاف قاعده است

   مضافا به اینکه در سالهای گذشته هم مبنای محاسبه و ارزیابی ممتازین جهت برخی حمایتها و برخی امور دیگر، امتحانات اصلی بوده است ولی با تدبیر صورت گرفته و ابلاغ مرکز مدیریت، هیچگونه فرقی بین شرکت در امتحانات خرداد و مرداد وجود ندارد و طلاب عزیز میتوانند در نوبت امتحانات پایان مزداد شرکت نمایند

   حفظ سلامتی واجب است ولی این به معنای تعطیلی همه امور ضروری و یا اموری که جایگزین ندارند ویا درشرایط فعلی نمیتوان جایگزینی برایش قرارداد، نیست و مسئولین مرکز مدیریت گزینه امتحانات مجازی را از دستور کار خود خارج نکرده اند ولی ظاهرا براساس شواهد و قرائن بعید است به نتیجه برسد و لذا تاکید نموده اند که مدارس علمیه مقدمات برگزاری امتحانات خرداد را به صورت حضوری و با حفظ فاصله گزاری اجتماعی فراهم نمایند و مدرسه بایستی تابع مرکز مدیریت عمل نماید وبه همین خاطر بسته جامعی از تدابیر آیین نامه ای و اجرایی و بهداشتی و محیطی جهت برگزاری امتحانات در نوبت خرداد برنامه ریزی شده است تا ترافیک و ازدحامی صورت نگیرد و لذا امتحانات بر خلاف سالهای گذشته در طول ۲ هفته و به صورت اختیاری در یکی از نوبتهای خرداد و مرداد برگزار میشود

   حسب اطلاع عزیزان تعامل و هماهنگی خوبی بین مسئولین مرکز مدیریت حوزه و دانشگاه علوم پزشکی و مسئولین بهداشت و درمان وجود دارد و همه تصمیمات بطور کلی در قالب ستاد ملی مبارزه با کرونا و بعد از تایید آنها صورت میپذیرد

   در پایان از همه طلاب عزیز تقاضامندیم علیرغم همه تدابیر و پیش بینی های انجام شده، در صورت نگرانی های خود ویا خانواده ویا با وجود علایم مشکوک بیماری در خود ویا اطرافیانشان، در امتحانات خرداد شرکت نکنند و حضور خود در امتحانات را به نوبت مرداد موکول نمایند و مجددا تاکید مینماییم؛ با تدبیر صورت گرفته هیچ تفاوت و یا امتیازی جهت شرکت در امتحانات خرداد وجود ندارد

   ضمنا از سوی مدرسه به مرکز مدیریت پیشنهاد شده تا اگر کسی مایل به شرکت در امتحانات نباشد، ترم تحصیلی جاری جزء سنوات تحصیلی ایشان به حساب نیاید و ظاهرا مورد موافقت قرار بگیرد

   ضمنا از سوی مدرسه به مرکز پیشنهاد شده تا اجازه شرکت در امتحانات ارتقایی غیر حضوری در تابستان برای کسانی که موفق به شرکت در امتحانات خرداد نمیشوند را صادر نمایند که البته پاسخی داده نشده و شاید با این پیشنهاد موافقت نشود و با توجه به شرایط خاص جامعه، این مساله اخلالی در برنامه ها ایجاد نمیکند

   از همه طلاب و فضلای عزیز در این روزها و لیالی قدر التماس دعا داریم
   مشتاق دیدار مجدد همه شما خوبان هستیم

 20. سلام. به نظر میرسه امتحانات باید حضوری برگزار بشن. چون بعضی طلاب به دلایل وضعیت شخصی و خانوادگی و… نمیتونن مجازی امتحان بدن و اگه امتحانات مجازی باشه شاید حقشون ضایع بشه. همچنین اگه بشه مدرسه رو از اول خرداد باز کنن تا کسانی که شرایط خونه شون برای مطالعه فراهم نیست بتونن بیان مدرسه درس بخونن. (البته امتحانات اختیاری باشن بهتره تا افراد مشکل دار بتونن تابستون امتحان بدن)

 21. مصطفی جان امتحانات خرداد ماه همه ساله اختیاری است و هر کسی بخواهد می تواند تابستان امتحان بدهد 🙂

  شرایط ویژه این دوران، موجب می شود امتحانات یا مجازی برگزار شود یا به عقب بیفتد، باور کنید جان انسان ها شوخی نیست که بخواهیم به خطر بندازیم مخصوصا جان سربازان امام زمان عج.

  شما که می فرمائید از اول خرداد مدرسه باز شود، با این روند صعودی کرونا و وضعیت قرمز قم، ضامن سلامتی طلاب هستید ؟ اگر یکی ناقل باشد چه ؟

  دوستان می توانند از مراجع استفتاء کنند که حفظ سلامتی واجب است یا حضوری بودن امتحانات در این فصل کرونایی که خوف به خطر افتادن سلامتی طلاب است ؟

  کاش ما قشر طلاب و مذهبی الگو برای جامعه ی بشری باشیم در حفظ فاصله گذاری اجتماعی و مبارزه با کرونا …

 22. مجيد شفيعي

  سلام
  اصلا کسی پاسخگوی ما هست؟؟؟؟؟؟

 23. با عرض سلام و خداقوت
  توضیحات یکی از مسئولین مدرسه برای ما اصلا کافی نبود. مجموعه تدابیر مرکز مدیریت در تعطیل کردن که ملاک عمل نیست، تعطیل کردن امر بسیار ساده ای هستش و فکر میکنم همه واقف به این مساله هستند. منتهی سرپا نگه داشتن کار سختی هستش. ضمن عذرخواهی از مسئولین امر آموزش مجازی یک تعریفی داره و صرف صوت گذاشتن تعریفش نمیشه آموزش مجازی. خواهشا اسم این رو آموزش مجازی نگذاریم. همینطور تدابیر ویژه هم تعریف خودش رو دارد. حداقل متد آموزشی در فضای مجازی اینه که استاد بحث را ارائه کند و شاگرد دو تا سوال بپرسه که نرم افزارهای ویژه‌ای برای این کار در آموزش مجازی استفاده می شود مثل نرم افزار ادوبی کانکت که در کلاس های دانشگاه استفاده میشود.
  علی رغم اینکه اینهمه فایل صوتی بارگزاری شده خیلی خوب میشه یک نظرسنجی هم بکنیم ببینیم چقدر دوستان از این صوتها استفاده کردند.
  اول طلبه رو مخیر میگذاریم که میتونه امتحان خرداد شرکت نکنه بعد میگیم آزمون ارتقایی منوط به شرکت در امتحانات خرداد هستش، خواهش میکنم با روان ما اینطور بازی نکنید! این یعنی کسی که می خواد ارتقایی بخونه حتما باید بیاد خرداد امتحان بده.
  به نظر ما این مجموعه تدابیر کافی نبوده و نیست. به هر حال از اینها بگذریم.
  خواهشی که از مرکز مدیریت و مسئولین مدرسه داریم این است که یک بستر آزمون مجازی ایجاد بکنیم برای سهولت در امر آزمون ها و به خاطر امتحانات نه تنها جان طلاب عزیز رو به خطر نندازیم (به خاطر بعد مسافت و مشکلات رفت و آمد و هزینه های بالای رفت و آمد و خورد و خوراک و مراقبت از خود در این ایام و …) بلکه زمینه‌ای برای آسودگی خاطر خانواده‌های طلاب عزیز که بعد از اینهمه تحمل فشار روانی هجمه‌های شدید به روحانیت فشار روانی احتمال ابتلاء به کرونا را متحمل نشوند.
  بسیار ممنون و سپاسگذار خواهیم بود اگر یک مقدار شرایط ما رو درک بکنید و این امر مبارک رو رقم بزنید و مقدمه تحول عظیم در حوزه و نگاه نو به امکانات و دور و ور خودمون و استفاده از ظرفیت عظیم فضای مجازی رو رقم بزنید.
  هر چند ما زیاد امیدوار نیستیم این اتفاق بیافته ولی گفتم مطرح کنم شاید یک تغییری ایجاد بشه در نوع مواجهه با مساله امتحانات.
  طلاب مومن و متدین مدرسه قطعا به وضع هر قانون و شرطی برای حضور در امتحان احترام گذاشته و پایبند خواهند بود.

 24. با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
  درصورت امکان لطفا برای چند جلسه کلاس رفع اشکال با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار شود. ممنون
  التماس دعاء.

 25. با عرض سلام و خدا قوت
  حداقل اگه هیچ تغییری تو برنامه امتحانات نمیدید امکانی فراهم کنید آزمونهای عمومی رو بتونیم به صورت مجازی امتحان بدیم تا تابستان اذیت نشیم
  متاسفانه با این شرایط ما خرداد نمیتونیم بیایم قم.

 26. طلبه مدسه معصومیه

  باسلام و عرض خدا قوت،
  ای کاش با همون تعاملاتی که با دانشگاه علوم پزشکی و … کردین و با رعایت مسائل بهداشتی میخواهید امتحانات را برگزار کنید، کتابخانه مدرسه را هم با همان شرایط باز میکردید تا طلبه هایی که امکان درس خواندن در منزل را ندارند بتوانند در کتابخانه مدرسه درس بخوانند.

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*