یادداشت مدیر  مدرسه علمیه معصومیه پیرامون ورود مستعدّین به عرصه مقدس حوزه علمیه

یادداشت مدیر مدرسه علمیه معصومیه پیرامون ورود مستعدّین به عرصه مقدس حوزه علمیه

حجت الاسلام و المسلمین قنواتی: حوزه زمانی می تواند این مسیر نورانی و تمدن ساز را طی کند که جوانانی با انگیزه های الهی و انقلابی وارد آن شوند و در مسیر امام و رهبری رشد کنند و آن وقت نهال های قد کشیده انقلابی می توانند کمک به برداشتن گامهای نورانی انقلاب کنند و صحنه را برای ظهور بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه مهیا کنند.

یادداشتی توسط مدیر محترم مدرسه علمیه معصومیه پیرامون ورود مستعدّین به عرصه مقدس حوزه علمیه نگاشته شده است را خدمت شما تقدیم می کنیم. همچنین کلیپی نیز در این مورد آماده شده است که خدمت شما تقدیم می شود.

مدرسه علمیه معصومیه

جهاد‌ تمدنی رسالت جوانان عصر انقلاب
وَمَا کَانَ الْمُؤْمِنُونَ لِیَنْفِرُوا کَآفَّةً ۚ فَلَوْلَا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طَآئِفَةٌ لِیَتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَلِیُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذَا رَجَعُوٓا إِلَیْهِمْ لَعَلَّهُمْ یَحْذَرُونَ (توبه/۱۲۲)

سالهاست که به دلایلی ندای آسمانی هدایت بشریت همه انبیاء و اولیاء که از حلقوم مبارک پیامبر ختمی مرتبت خارج شد به گوش جان بشر تشنه و سرگشته نرسیده.
نسل ها می آید و می رود اما دستها همچنان از دست تبیان لکل شیء جداست و این علت بسیاری از ظلم ها و ضلالت های بشر امروز است.

اما عصر انقلاب، دوران آغاز مجدد ابلاغ این پیام نورانی به گوش جان بشریت بود.

انسان مدت ها خیال می کرد مسیر دین جدای از دنیا است و آخرت را باید با فرار از دنیا یافت.
خروجی این نظریه منسوخ مسیحی، تبدیل به ساختار سیاسی بر اساس جدایی دین و حکومت شد.
استبداد مطلقه دینی کلیسا، همینطور فرهنگ خالی از اندیشه و فهم و صرفا برپایه تعبدی کورکورانه، آن هم با دستاویز های اقتصادی در دست مقدس نمایان و حاکمان ریاکار باعث هجوم تمدنی انسان به سرابی از زندگی سعادتمندانه شد.

بشر مدرن خیال می کرد راه درست را باید با غرق شدن در دنیا بیابد و این شد مبنای ساختاری بر محور آزادی حیوانیت انسان.

حیوانیت انسان شد محور و خروجی اش شد لیبرال دموکراسی غربی،
شد فرهنگ برهنگی و التذاذ بی حد و حصر،
شد فقر معنویت و اخلاق،
شد ظلم و جنایت و فریب،
و باز هم بشری گمشده در میان گمراهی.

تا اینکه ندای آسمانی پیامبر خاتم را خمینی کبیر از میان سالها تلاش و مجاهدت حوزه های علمیه بوسیله مردمی از خودگذشته به گوش جهانیان رساند. اندیشه رجال لاتلهیهم تجاره و لا بیع عن ذکر الله؛ یعنی دنیایی که متجر اولیاء الله بود و معبر اصلی خدا جویان، خروجی این اندیشه جمهوری اسلامی بود که بستر اصلی بروز ولایت الله شد.

مردم سالاری ولایی؛ که دنیای انسان را نفی نمیکرد اما در خدمت حقیقت انسان قرار می داد.

اکنون بروز سیاست تبدیل به یک اتفاق معنوی در وجود انسانها شده است و آن سیاستی است الهی؛ فرهنگش همان فرهنگ مجاهدت و ایثار است و اقتصادش اقتصادمقاومتی و روی پای خود ایستادن و مبارزه با زورمداران.

دوران دیگری آغاز شد؛ عصر روح الله، عصر بروز و تجلی دین خاتم.

چهل سال است ایران اسلامی توانسته این حقیقت را در عالم فریاد بزند و در جان خود رسوخ دهد. حقیقتی که سنگ بنای تمدن نوین اسلامی است.

امروز در گام دوم این خیزش الهی، نیاز به جریانی داریم که توان داشته باشند امامت این حرکت را برعهده بگیرند و اجعلنا للمتقین اماما.

کسانی که این حرکت ایمانی را با آیات قرآن راهبری کنند و یک دستشان در دست کلام هدایتگر دین خاتم باشد و دست دیگرشان در دست قلوب توحیدی مردم و رسولی منهم باشند، امی باشند و مردمی.

دوران خیزش مجدد انقلاب اسلامی است و نقش حوزه ها در این مسیر جدی است. البلاء للولاء است.
باید مهیای رنج ها و سختی های این حرکت نورانی بود. حرکتی بر محور فقه معنوی و البته زمان شناسی و معنویتی فقاهتی و ممتد تا حیات.
کسانی لازمند که بناست بروز یتفقهون فی الدین و انذار همه اقوام باشند و تمدنی بر محور لعلهم یحذرون سامان دهند باید مصداق نفر باشند و رجوع. هجرتی الهی و رجوعی الهی.

حوزه زمانی می تواند این مسیر نورانی و تمدن ساز را طی کند که جوانانی با انگیزه های الهی و انقلابی وارد آن شوند و در مسیر امام و رهبری رشد کنند و آن وقت نهال های قد کشیده انقلابی می توانند کمک به برداشتن گامهای نورانی انقلاب کنند و صحنه را برای ظهور بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه مهیا کنند.

حجت الاسلام علی قنواتی

مدیر مدرسه علمیه معصومیه – قم

 

کلیپ دعوت از عموم علاقه مندان برای ورود به حوزه های علمیه

جهت دانلود کلیپ اینجا کلیک کنید.

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*