آیین نامه و برنامه امتحانات نیمسال دوم مدرسه علمیه معصومیه

آیین نامه و برنامه امتحانات نیمسال دوم مدرسه علمیه معصومیه

امتحانات نیمسال دوم سال جاری مدرسه علمیه معصومیه، در سه نوبت برگزار می گردد و هریک از طلاب گرامی می توانند مطابق با آیین نامه در دو نوبت به صورت اختیاری مواد امتحانی خود را انتخاب و در امتحانات شرکت نمایند.

با عنایت به شرایط ویژه بهداشتی، امتحانات نیمسال دوم سال جاری مدرسه علمیه معصومیه، در سه نوبت و طی زمان بندی اعلامی برگزار می گردد و هریک از طلاب گرامی میتوانند مطابق با آیین نامه ذیل در دو نوبت به صورت اختیاری(تحت عنوان نوبت اصلی و نوبت تجدیدی)، مواد امتحانی خود را انتخاب و در امتحانات شرکت نمایند.

زمان برگزاری سه نوبت امتحانات نیمسال دوم
(نوبت اول: ۹۹/۳/۱۷ لغایت ۹۹/۳/۲۹)
(نوبت دوم: ۹۹/۵/۱۱ لغایت ۹۹/۵/۱۷)
(نوبت سوم: ۹۹/۵/۱۹ لغایت ۹۹/۵/۳۰)

آیین نامه جامع برگزاری امتحانات نیمسال دوم، تجدیدی و ارتقایی در سال ۱۳۹۹

۱_ شرکت کنندگان در امتحانات نوبت اول و یا نوبت دوم، در صورت قبولی در همه دروس انتخابی نیمسال دوم و احراز دیگر شرایط، میتوانند در امتحانات ارتقایی که هم زمان با نوبت سوم برگزار میگردد، شرکت نمایند.

تبصره ۱/۱_ افرادی که در مجموع نوبت اول و نوبت دوم، موفق به قبولی در همه دروس انتخابی نیمسال دوم و احراز دیگر شرایط ارتقایی نشوند، مجاز به شرکت در امتحانات ارتقایی هم زمان با نوبت سوم نمی باشند.

تبصره ۲/۱_ کسانی که در امتحانات نوبت اول و یا نوبت دوم شرکت نکرده باشند، میتوانند فقط در امتحانات نوبت سوم به عنوان امتحانات تجدیدی شرکت نمایند و لکن مجاز به شرکت در امتحانات ارتقایی نخواهند بود.

تبصره ۳/۱_ کسانی که در امتحانات نوبت اول شرکت نکنند، امتحانات نوبت دوم برای آنان به عنوان امتحانات اصلی درج میگردد و در صورت احراز شرایط ارتقایی، میتوانند در امتحانات ارتقایی که هم زمان با نوبت سوم برگزار میگردد، شرکت نمایند.

۲_ شرکت کنندگان در امتحانات نوبت اول، در صورت عدم کسب نمره قبولی در هریک از دروس انتخابی، فقط میتوانند در یکی از دو نوبت دوم ویا نوبت سوم به عنوان امتحان تجدیدی شرکت نمایند.

۳_ طلاب گرامی میتوانند برخی دروس را در نوبت اول و الباقی را در نوبت دوم و یا نوبت سوم انتخاب و در امتحانات شرکت نمایند.

۴_ با پيگيريهاي به عمل آمده توسط مدرسه و شورای محترم مدیران، معاونت آموزش مرکز مدیریت حوزه، با شركت طلاب شهرستانی مدارس قم که امکان حضور در هیچیک از نوبت های برگزاری امتحانات در قم را ندارند، در امتحانات نوبت خرداد حوزه هاي شهرستانها موافقت نمود.

برنامه امتحانات نیمسال دوم مرداد ماه:  نیمسال دوم مرداد ماه

برنامه امتحانات تجدیدی و ارتقایی شهریور ماه: ارتقایی و تجدیدی شهریور ماه

16 دیدگاهها

 1. سلام
  ایا با توجه به آیین نامه جدید نیاز دوباره ثبت نام انجام شود یاخیر؟؟؟

 2. سلام علیکم و رحمه الله.
  باید اول آیین نامه میدادین بعد انتخاب دروس رو میبستید. الان با توجه به آیین نامه، ما تصمیم دیگه ای داریم و شما مهلت انتخاب دروس رو تا 12 خرداد قرار داده بودین!! این از تصمیمات عجیب و غریبه!!!
  به این مورد حتما رسیدگی کنید لطفا

  • محمد شیرزاد

   سلام بر شما
   فرمایش شما درست است حتما توجه دارید تغییر تصمیمات در مرکز موجب تغییر تصمیمات و اعلانات مدرسه می شود عجایب دیگر نیز دور از انتظار نیست انشاء الله شما هم مثل مسئولین مدرسه آستانه تحملتان را بالا می برید.
   ضمنا می توانید مجددا برنامه ریزی کنید امتحانات خود را در سه نوبت توزیع کنید و اگر لازم بود از امتحان خرداد انصراف بدهید
   موفق باشید

 3. مجتبي نادري

  سلام
  امکان دسترسی به بخشی ثبت نام برای امتحان نیست
  لطفا فعالش کنید

 4. سلام

  ضمن عرض خسته نباشید
  یک سوال
  برای نوبت دوم و سوم هنوز ثبت نام صورت نمیگیره ؟

 5. سلام

  ویروس کرونا بهانه ای شد تا ما به حقایقی پی ببریم از جمله حقایق این بود که حوزه ما مدت هاست به یک تحول نیاز دارد و از همه بیشتر به یک امام تحول نیازمند است … امروز که شاهد موج دوم ویروس کرونا هستیم باز هم امتحانات حضوری بر گزار می شود و حوزه بدون اینکه متحول شود در سبک قدیمی خود مانده است و خود را با شرایط امروز وفق نداده است البته معلوم نیست کمبود امکانات باعث این عملکرد شده یا عدم اعتماد به طلاب که تصور کردند طلاب با امتحان روش مجازی خدای نکرده تقلب خواهند کرد در هر دو صورت حوزه مقصر است … نبود زیر ساخت یک تقصیر است و سیستمی که خودشان طراحی کرده اند و طلاب را نمره محور کردند و خودشان هم بهتر می دانند امکان تقلب است یک تقصیر دیگری است چون سیستم تحصیلی و تربیتی حوزه با این وضع شسکت خورده است و نیاز به تحول دارد … چه خوب فرمود امام امت که امام خمینی امام تحول بود و حوزه در قرن های اخیر چند امام خمینی ره داشته ؟ کاش ما فکری کنیم بر این وضع فعلی مان …

 6. سجاد نوروزنژاد

  سلام علیکم
  بنده هم همین مشکل بسته بودن صفحه تعیین وضعیت امتحانات رو داشتم که الحمدلله از امروز16م، باز شد.
  از زحمات مسوولین و پاسخگویی حاج آقای شیرزاد واقعاً تشکر می کنم.

  فقط نکته دیگه این که برنامه امتحانات مرحله دوم حداقل برای تصمیم گیری بنده درمورد دادن یا ندادن امتحانات خردادماه تاثیر داره. تو صفحه آیین نامه امتحانات خرداد، لینک برنامه امتحانات مرحله دوم و سوم گذاشته شده ولی لینکش کار نمیکنه. لطفا این مساله هم زودتر اصلاح بشه و برنامه امتحانات مراحل بعدی رو بتونیم ببینیم.
  خدا خیر و قوتتون بده

 7. شمربن ذی الجوشن

  انصافا 4 یا 5 ماها سایت مدرسه راه افتاده -همش یا آیین نامه است توش یا اینکه ما غذا دادیم ،حاجی مهدی سلحشورو آوردیم.آقای قنواتی با آقای اعرافی دیدار کرد ،آقای قنواتی به فلانی نامه نوشت،آقای قنواتی سرشو خوارونده…انصافا زشته صدتا مهندس نرم افزار و آی تی در مقاطع ارشد و دکتری از شریف و علم و صنعت و تهران و ….طلبه مدرسه باشند اونوقت سایت مدرسه این باشه …آقا این طلبه ها پول نمی خوانند نوش جون واحد آی تی میان کار می کنند .ولی خب این چه سایتی ،نمیگم سایت دانشگاه هارواد نه سایت دانشگاه آزاد قزوینو سرچ کنید…اونوقت میگن همه چشم های دنیا به معصومیه است.چشم معصومیه به کجاست به دهان مبارک حضرت ایت الله عظمی اعرافی که فرمایش کند چیزی یا نکند ….انصافا به هرکی بگی هزار تا متخصص در مقاطع لیسانس و ارشد و دکتری ..که بعضی 10 سال در یک رشته زحمت کشیدند اونوقت هیچ استفاده ای از این ظرفیاتا نشه چرا چون همه عظام مدرسه تنها طلبه بودند دانشگاهی که نبودند.شما مدیریت حضرت آقا رو ببین بعد بیا اینجا مدیریت رو هم ببین .بعد گوش ولایتمداریمان آسمان هشتم را خورد می کند ،پشت آقا قایم می شویم ….و هر که انتقاد کند شمر ذی الجوشن است .آری ما شمریم و تکلیفمان معلوم است ولی …ممنون که این نظر را پاک می کنید ولی بدانی مینیاپولیس فقط برای آمریکا نیست .پایتان را از روی گلوی این دانشجوین بد بخت نیمچه طلبه بردارید .ممنون

 8. با عرض سلام و خسته نباشید و همچنین عرض تشکر و خداقوت به مسئولین عزیز مدرسه.
  آیا میشه در نوبت دوم امتحانات اصلی ، امتحانی که خرداد ماه دادیم رو مجدد بدیم؟
  بعنوان مثال: امتحان فقه۴ رو در تاریخ ۱۸ خرداد دادیم ،ولی احساس کردیم آماده نبودیم و نمره قابل قبولی نمیگیریم، آیا امکانش هست که در مرداد ماه مجددا این درس رو در آزمون تکرار اصلی که ۱۱مرداد شروع میشه، امتحان بدیم؟؟
  با تشکر

 9. سلام برای امتحانات نوبت دوم و سوم هم باید ثبت نام کنیم
  در صورت بله ، زمان ثبت نام کی می باشد
  باتشکر

 10. با سلام و خسته نباشید.
  اگر در امتحانات سری اول نمره قبولی کسب نکنیم و بخوایم در امتحانات سری دوم یعنی 11 مرداد امتحان بدیم آیا این امتحان دوم تجدیدی محسوب میشه؟
  در این فرض آیا در صورت قبولی در امتحان سری دوم نمیتونیم در سری سوم امتحان ارتقایی بدیم؟

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*