مهدی رضایی

سوابق تحصیلی (حوزوی و دانشگاهی):

دانشگاهی: دیپلم ریاضی

حوزوی: سالها شرکت در درس خارج فقه و اصول مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی (ره)، خارج اصول آیت الله سبحانی حفظه الله، خارج فقه مرحوم آیت الله میرزا جواد آقا تبریزی (ره)، خارج فقه آیت الله گنجی (حفظه الله)  و همچنین شرکت در درس اخلاق و عرفان (نظری و عملی) و حدیث (بحارالانوار) فلسفه (اسفار) و تحقیق در کتب مختلف مرحوم علامه طباطبایی (ره) از جمله المیزان از محضر بزرگانی چون مرحوم آیت الله پهلوانی (ره) و استاد آیت الله تحریری (حفظه الله)

سوابق تدریس:

5 دور ه بدایه المعارف، 10 دوره نهج البلاغه محدوده درسی طلاب سال 4 و 5 حوزه، آموزش عقایدعلامه مصباح (ره) 2 دوره، عقاید استاد قائمی 2 دوره، شیعه در اسلام علامه طباطبایی (ره) 2 دوره؛ در مجموع حدود 13 الی 14 سال می شود و همه در مدرسه علمیه معصومیه بوده است و 2 سال هم در مدرسه ی حقانی نهج البلاغه طلاب سال 4 یا 5 حوزه تدریس شده است.

تدریس آزاد سیوطی مغنی جامع المقدمات صرف ساده نحو منطق شاید حدود 10 سال بطور غیر رسمی شده باشد. همچنین 2 سال در مدرسه ی الهادی شرح 40 حدیث امام (ره) و جنود عقل و جهل به عنوان متن اخلاقی برای طلاب خارج خوان و سطوح عالی تدریس شده است.

تدریس بدایه الحکمه علامه طباطبایی (ره)

تدریس معالم الاصول و اصول مظفر (ره) و شرح لمعه

شرح 40 حدیث امام (ره) بیش از 2 سال و نیم

راهنما، مشاوره و داوری پایان نامه رساله های علمی حوزوی و دانشگاهی:

پایان نامه ارشد یا دکتری در زمینه های فلسفی، عرفانی، کلامی، تفسیری، روایی

سوابق علمی، تبلیغی و فرهنگی:

سالها در محضر مرحوم آیت الله پهلوانی و همچنین در نزد شاگرد ارجمند اون بزرگوار استاد آیت الله تحریری حفظه الله تعالی فلسفه و عرفان اخلاق تلمذ نموده ام لذا سیره ی علمی وتبلیغی بنده ی حقیر در تمام موارد غالبا شاکله ی اخلاقی عرفانی و فلسفی دارد. همچنین سالهاست که مشغول تدریس کتب امام (ره) و علامه طباطبایی (ره) بوده ام.

حدود 14سال جزء مشاوران مدرسه علمیه معصومیه و دوسال هم مدرسه علمیه حقانی بوده ام. حدود شاید 30 سال مشغول به تبلیغ و منبر در شهرها و روستاهای کشور و ارگان های نظامی و انتظامی و اداری مثل سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین ارتش نیروی انتظامی هوانیروز و حوزه های علمیه استانداری و شهرداری دانشگاه جهادسازندگی و…در سراسرمیهن اسلامی بوده ام.و در ایام تعطیلات حوزه و تبلیغ مانند ماه مبارک رمضان و محرم و صفر از طرف ارگان های تبلیغی حوزه مثل اوفاف دفتر تبلیغات سازمان تبلیغات به تبلیغ معارف دینی و تعظیم شعائر اسلامی در حوزه ها ی علمیه اشتغال داشته ام.

بیش از 25 سال از سراسر کشور به خصوص برای طلاب شهرستان ها به صورت تلفنی مشاوره های فراوان اخلاقی خانوادگی ازدواج و فلسفی عرفانی کلامی تفسیری داشته ام و بحمدلله هم اکنون ادامه دارد. همچنین جلسات خصوصی اخلاقی و فلسفی برای فضلا و طلاب مقیم قم به طور حضوری و پیوسته سالهاست برقرار است و هم اکنون ادامه دارد.

به طور پراکنده و گاه گاه از طرف حوزه های علمیه ی قم برای سخنرانی های اخلاقی در مدارس علمیه دعوت شده ام و می شوم.
و همینطور سالهاست به عنوان مشاور و استاد اخلاق از طرف معاونت مشاوره ای حوزه علمیه سراسر کشور به استانهای مختلفی از جمله تبریز مراغه شیراز کرمانشاه و… اعزام شده ام. در ایام تعطیلات حوزه و تبلیغ مانند ماه مبارک رمضان و محرم و صفر از طرف ارگان های تبلیغی حوزه مثل اوفاف دفتر تبلیغات اسلامی

هر روز بعد از نماز ظهر و عصر درهمان مسجد امیر المومنین علیه السلام شهرک مهدیه آیات و روایات اخلاقی و مشاوره ای در حدود بیش از 2 سال و نیم با محوریت کتب امام و علامه طباطبایی (رحمهما الله تعالی) بحث گردیده است که بیشتر نظر به حل مشکلات اخلاقی و خانوادگی طلاب محترم شهرک بوده است و در حال حاضر ادامه دارد.