دیدار اساتید و طلاب مدرسه علمیه معصومیه با حضرت آیت الله یزدی

دیدار اساتید و طلاب مدرسه علمیه معصومیه با حضرت آیت الله یزدی

آیت الله یزدی: روحانی نباید تشریفاتی باشد؛ ما برای زندگی و کسب عناوین دنیوی روحانی نشده‌ایم، بلکه برای هدایت مردم و برای تبلیغ و هدایت ایتام آل محمد(ع) روحانی شده‌ایم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: فرق زیادی بین طلبه ای که زیر نظر یک استاد انقلابی تحصیل می‌کند با طلبه‌ای که زیر نظر کسی که از سیاست و توجه به امور جامعه دوری می‌کند و نسبت به امور مسلمین بی تفاوت است، چنین طلبه و آخوند سکولاری برای اسلام مضر است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت الله محمد یزدی امروز با حضور در مدرسه علمیه معصومیه قم، در جمع طلاب این مدرسه بر لزوم استفاده بهینه از نعمت‌های الهی در جهت رشد علمی و معنوی تاکید کرد و اظهار داشت: بر اساس آیات و روایات اهل بیت(ع) اساس علم و دانش بر معرفت و شناخت خدای متعال است و بعد از آن واگذار کردن امور به اوست.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: من و شما به عنوان طلبه علوم دینی امروز در یک شرایط خاص قرار گرفته ایم که بسیاری از اسباب و لوازم تحصیل علوم دینی و رشد علمی مهیا است و باید از این فرصت گرانبها نهایت اسفتاده را برد.

وی حاکمیت اسلام در کشور را از نعمت‌های بزرگ خدای متعال دانست و خاطرنشان کرد: یکی از ابزارهای مهم و حیاتی امروز ما حاکمیت دین خدا در جامعه و قرارگرفتن یک فقیه عادل، اسلام شناس و شجاع در راس امور کشور است و باید همیشه قدردان این نعمت بزرگ بود.

آیت الله یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از ساخت و ساز زیاد مدرسه در کشور گفت: من عقیده ندارم که مدرسه و مسجد زیاد بسازیم، بلکه در درجه اول باید «مدرسه‌ای» و «مسجدی» ساخت نه صرف ایجاد یک ساختمان و بنای دینی، چرا که اگر مدارس خوب زیادی ساخته شود، اما طلبه‌ها درآن به خوبی درس نخوانند فایده ای ندارد.
وی افزود: هیچ کس در حوزه بدون تلاش و مجاهدت عالم و دانشمند نمی شود همان گونه که در سایر مشاغل نیز اگر کسی زحمت و تلاش نکند به جایی نمی رسد، باید از فرصت عمر و جوانی و همچنین از نعمت وجود نظام اسلامی استفاده کرد و مجهز به سلاح علم و تقوا شد.

روحانی نباید تشریفاتی باشد

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: روحانی نباید تشریفاتی باشد؛ ما برای زندگی و کسب عناوین دنیوی روحانی نشده‌ایم، بلکه برای هدایت مردم و برای تبلیغ و هدایت ایتام آل محمد(ع) روحانی شده‌ایم.

وی با انتقاد از برخی افراد که در حوزه به مباحث سکولار توجه دارند و اصطلاحاً خودشان را از سیاست دور می‌کنند، گفت: قدر حضور در مدرسه معصومیه را باید دانست، چرا که فرق زیادی است بین آن طلبه ای که زیر نظر یک استاد انقلابی تحصیل می‌کند با طلبه‌ای که زیر نظر کسی که از سیاست و توجه به امور جامعه دوری می‌کند و نسبت به امور مسلمین و نظام اسلامی بی‌تفاوت است؛ چنین طلبه ای و آخوندسکولاری اصلا مضر به حال اسلام است.

انگلیس مقهور قدرت اسلام

آیت الله یزدی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توقیف نفتکش انگلیس توسط رزمندگان اسلام، گفت: انگلیس که شیطان بزرگ است، امروز در جنگ اراده‌ها مقهور قدرت اسلام شده است و ما توانستیم با قدرت کشتی آنان را نگه داریم و باید دانست که قدرت حاکمه اسلام امروز این کشتی انگلیسی را متوقف کرده است.

وی با اشاره به کمبودها و نواقص کشور در اوایل انقلاب اسلامی، گفت: سابقا ما هیچ چیز نداشتیم و برای تامین برخی از قطعات باید با چندین واسطه و به قیمت بالا خریداری می‌کردیم، اما امروز به برکت اسلام و انقلاب همه چیز را خودمان در داخل می‌سازیم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار کرد: امروز ترامپ در صدد براندازی نظام اسلامی است، اما توان این کار را ندارد، باید قدر این نظام و انقلاب را دانست و برای حفظ و حراست از آن تلاش کرد.

آیت الله یزدی در ادامه حضور پرتوان طلاب مدرسه معصومیه در عرصه‌های گوناگون نظام اسلامی را خواستار شد و با بیان اینکه آینده این کشور و انقلاب در دست شما طلاب جوان است، گفت: باید از الان تلاش کنید تا در آینده در عرصه‌های مختلف این نظام نقش آفرینی کنید، بدانید این کشور و این نظام از آن شماست، خود را مجهز کنید و حتی اگر در یک مسجد نیز امام جماعت هستید، آن مسجد را به گونه‌ای اداره کنید که اسلام تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: همه باید بدانیم و آگاه باشیم که این انقلاب و نعمت‌ها به ارزانی به دست ما نیامده که خدای ناکرده بخواهیم به راحتی آن‌ها را از دست بدهیم؛ همچنین نباید با غفلت و کوتاهی زمینه ای را در کشور ایجاد کنیم که دشمن قسم خورده انقلاب و نظام و رهبری، طمع بورزد.

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*