فراخوان نهمین جشنواره امام خمینی مدرسه علمیه معصومیه

آخرین فرصت ارائه مقاله به نهمین جشنواره امام خمینی تا 30 آذر ماه می باشد.

به همت معاونت پژوهشی مدرسه علمیه معصومیه، فراخوان نهمین جشنواره پژوهشی امام خمینی(ره) با هدف شناسایی و جذب استعدادهای پژوهشی و ارتقاء توان پژوهشی و حضور جدی‌تر در جشنواره‌ علامه حلی(ره) و ایجاد بستر مناسب جهت تربیت و رشد مربی پژوهشی و با سیاست مشارکت حداکثری طلاب در پژوهش و مشارکت حداکثری اساتید جهت مشاوره و ارزیابی، آغاز شد.

آقای ملکی نهاوندی معاون پژوهشی مدرسه علمیه معصومیه گفتند: این جشنواره مختص طلاب و فارغ التحصیلان مدرسه علمیه معصومیه می باشد که هشت سال است که در مدرسه برگزار می شود. در همین راستا اقداماتی جهت ارتقاء کمی و کیفی جشنواره از جمله، برگزاری کارگاه‌های روش تحقیق و مقاله‌نویسی، راه‌اندازی اتاق مشاوره پژوهشی و الزامی بودن تحقیق کلاسی انجام شده است.

آخرین فرصت ارائه مقاله

معاون پژوهشی مدرسه گفت: فراخوان این جشنواره از ابتدای شهریورماه سال جاری شروع و تا 30 آذر ماه 1398 فرصت ارائه مقاله به دبیرخانه جشنواره می باشد. موضوعات عمومی فراخوان شده عبارتند از: مباحث مرتبط با علوم اسلامی و علوم انسانی و موضوعات ویژه عبارتند از: موضوعات مرتبط با کتب درسی پایه 1 تا 6 می باشد.

وی در ادامه افزود: به منظور ترغیب طلاب به نوشتن، موضوعات مقالات به دو بخش ویژه و عمومی تقسیم می شود، که بخش ویژه از امتیاز 10+ برخوردار می گردد و منحصر به دروس پایه تحصیلی خواهد بود، به طوری که مقاله می‌بایست در چارچوب موضوعات مشخص شده ارائه گردد (پایه اول: صرف و نحو، پایه دوم: صرف، نحو منطق، پایه سوم: صرف، نحو، لغت، معانی و بیان، منطق، و عقاید، پایه چهارم: صرف، نحو، لغت، معانی و بیان، منطق، عقاید، فقه و اصول، پایه پنجم و ششم: صرف، نحو، لغت، معانی و بیان، منطق، عقاید، علوم قرآنی، فقه و اصول.)

ملکی نهاوندی گفت: از امتیازات جشنواره، در نظر گرفتن امتیاز در پرونده پژوهشی طلاب است که شرکت در جشنواره 5 امیتاز پژوهشی و در صورت کسب رتبه، 10 امتیاز در پرونده پژوهشی ثبت خواهد شد و این می‌تواند عامل موثری برای جذب مخاطبان بیشتر گردد.

وی بیان کرد: هر ساله قریب به 200 مقاله به دبیرخانه جشنواره ارسال می شود که بعد از اتمام دریافت آثار، مقالات با همکاری قریب به 30 استاد انجام می شود؛ مراسم اختتامیه  جشنواره با حضور مسئولان مرکز مدیریت حوزه و مدیریت محترم مدرسه، معاونان محترم مدرسه، اعضای محترم شورای پژوهش، اساتید و طلاب برگزار و از برگزیدگان جشنواره تقدیر خواهد شد.

در پایان معاونت پژوهشی مدرسه گفتند: طلاب علاقمند می توانند جهت مشاوره و راهنمایی های لازم به  معاونت پژوهشی مدرسه مراجعه کنند تا از اطلاعات لازم برخوردار شوند.

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*